וילונות לחדרי שינה – מה שאנחנו מגלים ומה שאנחנו מסתירים

וילונות לחדרי שינה

וילונות לחדרי שינה

גדולי מעצבי הפנים בוודאי יעידו כי אפילו ל וילונות לחדרי שינה פשוטים יש את הכוח לשנות את המראה הכללי של חדר השינה. תוספת הטקסטיל הזו, שחשיבותה נראית פחותה לכאורה, למעשה ממלאת תפקיד חשוב בהשלמת מראה הנכס.

היום זה עניין ידוע ששום עיצוב לא יהיה שלם בלי תוספת של וילון, אך לא תמיד היו אלה פני הדברים. למעשה, בעבר הוילון נתפס כפריט פונקציונלי ותו לא, ואילו היום, לאור האפשרויות העיצוביות הרבות שטמונות בו, נוצרו טרנדים המתייחסים אך ורק לנישה זו בעולם הטקסטיל לבית.

בשורות הבאות ננסה לעמוד על ההבדלים בין ה וילונות לחדרי שינה מה’דור הישן’ לבין הוילונות שמוכרים לכולנו כיום.

ההבדל הוא בבד

וילונות לחדרי שינה
בניגוד לדעה הרווחת, הדור החדש של וילונות חדרי שינה ובכלל נבדל מהדור הקודם לא רק בדוגמאות אלא גם (ובעיקר) בבד עצמו. בעבר היה מקובל להכין וילונות מבדים מאסיביים ששידרו מראה כבד מעט, כמו בדי הקטיפה, האורגנזה והג’קארד.

למרות שהשימוש בבדים אלה קיים גם היום, והוא מיועד בעיקר ללקוחות המחפשים את אותו מראה מסורתי של פעם, כיום הבדים הכבדים פינו את מקומם לטובת בדים קלילים יותר כמו בדי השיפון, הוואל ואפילו הפישתן והכותנה, במטרה ליצור מראה רך  אשר יוכל להשתלב בצורה הרמונית יותר בעיצוב חלל הנכס.

מודרני מול מסורתי

כמובן שההבדלים בין הוילונות של פעם לוילונות עכשווים לא מסתכמים גם בבחירת בדים שונה, אלא נדמה כי הקונספט כולו השתנה עם הזמן. בעוד שפעם היה נהוג להטביע על גבי הוילונות פרינטים פרחוניים ומיושנים, הרי שהיום אותם הדפסים פינו את מקומם לטובת בדים אחידים ומונוכרומטיים, כאשר משחקי הגוונים בין חלקי הוילון הם שאמורים לייצר את העניין שסיפקו בעבר ההדפסים המסוגננים.

כיום, במקום לבחור בהדפס, מקובל לבחור בכמה גוונים משלימים, רצוי מתוך סקאלת הצבעים החמה, כמו הכתום והצהוב למשל, ולשלבם יחדיו.

בנוסף, גם הגזרה עצמה של הוילונות השתנתה לא מעט, שהרי אם פעם היה נפוץ השימוש בוילונות בעלי קפל בננה, קרי וילונות הנאספים לאחת הפינות של החלון, הרי שהיום הרוב מעדיף וילונות בעלי מראה ישר.

הסיבה לשינוי טמונה בעובדה כי וילונות הנאספים בבננה דורשים תפירה המבוססת על כמויות גדולות של בד- פי שלוש מבוילון רגיל, מה שיוצר מראה כבד שלא מתאים כיום לעיצוב של מרבית הבתים בישראל.

הדור החדש של הוילונות

הוילונות עברו כברת דרך כל כך ארוכה, עד שלעתים קשה למצוא מכנה משותף בין הוילונות החדשים לבין הוילונות מהדור הקודם. קחו לדוגמא את הוילון הרומאי ונסו להשוות אותו לוילון בננה סטנדרטי, העשוי מתחרה או מקטיפה. האם אתם רואים קווי דימיון? כמעט שלא.

וילונות רומאיים עשויים גם הם מבד, אך כאן נגמר הדימיון ביניהם לבין הוילונות המאסיביים שהיה ניתן למצוא כמעט בכל בית בשנים עברו. וילונות מסוג זה נחשבים לפתרון פופולרי ומודרני, לצורך הצללה וויסות החום תוך שמירה על מראה נקי, אלגנטי ומודרני.

בנוסף, וילונות רומאיים מציעים גיוון שקשה למצוא בוילונות בד רגילים, היות וניתן לבחור את הדגם המתאים מתוך מבחר גוונים, מרקמים ואפילו מנגנוני הזזה.

כל חלק בוילון ניתן לכוונון באופן עצמאי, כך שאפשר להרים את חלקי הוילונות לגבהים שונים ובכך למנן את כמות האור החודרת הביתה, תוך כדי הוספת מימד מעניין לאסתטיקת החלל.

מאחר שנוכחותם של וילונות אלו אינה דומיננטית, הם יכולים בקלות להתאים לחדר שינה בעיצוב מודרני, אך גם לחדר שינה בעיצוב שמרני יותר.
לפני שבוחרים וילון לחדר השינה, מומלץ לבצע התאמת גוונים עם הצבעים השולטים בעיצוב החדר. וילון שמסונכרן עם צבעי החדר יוסיף לו מימד מעניין ויתרום לאסתטיקה הכללית של הנכס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

התקשרו עכשיו להצעת מחיר

וקבלו 10% הנחה
052-8262-364
close-link

קבלו מאיתנו 10 אחוזי הנחה

השאירו מספר או התקשרו עכשיו 052-8262-364
השארת פרטים
close-link