וילונות בד ווילונות רומאים

מגוונם העצום של וילונות, הסוגים העיצוביים והמחירים, מציבים בפני הקונה הממוצע יותר קושי מתועלת.
החלטנו להשוות בין שני סוגים בתקווה שזה יעזור לכם לבחור וילון יפה לבית.

וילונות בד

זוכרים את הוילונות של סבתא, הפרחוניית ואולי מלאי העובש? ובכן, לא הרבה השתנה באופן מהותי בשוק וילונות הבד מאז קנתה אותם סבתא. עדיין מדובר בסוג וילונות נפוץ ביותר, ואולי אף המגוון ביותר, בשוק. לפני שבוחרים את הווילונות הללו כדאי לשים לב לכמה פרמטרים.

וילונות בד

שקיפות– וילונות בד (ולמעשה כל סוגי הוילונות, אך ההפרדה הזו בולטת במיוחד במקרה של וילונות בד) נעים בין וילונות שקופים לגמרי (וילונות תחרה, וילונות מחומרים סינטטיים) ועד וילונות אטומים לגמרי לאור.

חשוב מאוד לתת את הדעת למאפיין קריטי זה של הוילון, שכן הוא החשוב ביותר מבחינה פונקציונלית:לא תרצו וילונות שקופים במידה ומדובר על חדר השינה או האמבטיה, ומצד שני וילונות אטומים יכולים למנוע מהאור להכנס לחדרים אפלים יותר.

אחד הפתרונות הנפוצים ביותר היום לבעיה הזו (פרטיות מול תאורה) הוא שילוב של שני סוגי וילונות: וילון שקוף (או לפחות מעביר אור במידה מרובה) ווילון אטום לגמרי.

במקרים רבים הוילון האטום הוא וילון גלילה (להלן) מה שמוריד מן הסרבול של כפל וילונות.

מנגנון ההזזה– זהו הפרמטר השני בחשיבותו באפיון של וילונות בד. מנגנוני ההזזה הנפוצים הם פלדים ורינגים (טבעות). הפלדים הם מבנה מסובך מעט יותר, מעין לשוניות עליהן נתלה הוילון, והן נעות בתוך מסילה.

הרינגים הם פשוט חורים עגולים (מוגבלים בטבעת פלסטיק או מתכת) בוילון, דרכיהן עובר המוט המחזיק את הוילון.

אף שאין הבדל מחיר משמעותי בין שני הפתרונות, באופן כוללני ניתן לומר כי וילונות רינגים עלולים להראות אסטטית יותר (לא רואים את מנגנון ההזזה מבחוץ) אך גם קשים יותר לתפעול ותחזוקה ונוטים יותר לתקלות.

מחיר– כמובן שלפחות מבחינת בחירת סוג הוילון, זהו שיקול חשוב ביותר. המחיר של וילונות בד נע בין כמה עשרות שקלים בודדים למ”ר ועד אלפי שקלים, הכל כתלות בסוג החומרים ובעיצוב.

וילונות רומאיים

סוג חדש ישן זה של וילונות הוא למעשה מעין תת סוג של וילונות הגלילה (וילונות המורדים בצורה אנכית ממוט). מדובר למעשה במקטעים מקטעים של חומר קשיח יחסית, הנאספים לצורך הרמה בקפלים מאונכים. מגנון ההרמה יכול להיות ידני (חבל) או חשמלי (מנוע).

אף שקיימים אלפי סגנונות עיצוביים, בדרך כלל מדובר בוילונות אטומים חלקית או לגמרי, ולמעשה זהו פתרון הצללה מצויין, במיוחד למעדיפים פתרונות חשמליים אך אלגנטיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

התקשרו עכשיו להצעת מחיר

וקבלו 10% הנחה
052-8262-364
close-link

קבלו מאיתנו 10 אחוזי הנחה

השאירו מספר או התקשרו עכשיו 052-8262-364
השארת פרטים
close-link